Masz pytania odnośnie naszych inwestycji ?
 

Kupić czy wynająć

Kupić czy wynająć

ss

Wszystko zależy od tego, jakie są Twoje plany związane z tym mieszkaniem. Jeśli jest to inwestycja na lata, tzn. planujesz zostać tam na stałe, zamieszkać z rodziną, wynająć komuś, warto zastanowić się nad kupnem. 
Jednakże tak poważna lokata kapitału ma sens jedynie wtedy, gdy jesteśmy pewni, czego chcemy i jesteśmy w stanie sprostać temu finansowo. W takim wypadku może to być nasze upragnione miejsce na ziemi, ale też dobry biznes. Wynajęcie komuś naszego mieszkania, zwłaszcza zaraz po odbiorze od dewelopera, najprawdopodobniej okaże się bardzo opłacalne i przyniesie niemały dochód, lecz trzeba pamiętać, że to bardzo duże i długotrwałe (ze względu na chociażby kredyt) przedsięwzięcie. Dodatkowo generuje na początku spore koszty (np. remont, umeblowanie, ubezpieczenie, podatek), dlatego należy wszystko dokładnie przeanalizować, a nawet skonsultować się z doradcą finansowym. 
Jednak w przypadku, gdy jest to lokum tymczasowe, bądź jesteś osobą młodą, np. studentem i nie wiesz jeszcze jakie są Twoje plany na przyszłość (czy choćby zostaniesz w dotychczasowym mieście), to najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie mieszkanie wynająć. Wtedy właściwie w każdej chwili możemy zrezygnować z lokum, bez zamartwiania się spłatą rat nowego zakupu, bądź co gorsze, kredytu. Nie jest naszą własnością, więc nie będziemy mieli problemu co z nim zrobić po naszej wyprowadzce. 
A Ty jakie masz plany związane z mieszkaniem?