Masz pytania odnośnie naszych inwestycji ?
 

Własny kącik

Własny kącik

Własny kącik 
Posiadanie swojego mieszkania a własnego kąta w nim – to dwie różne rzeczy. Większość bagatelizuje tę sprawę twierdząc, że wystarczy im kawałek kuchennego stołu, blatu czy kanapa w salonie. Jednak takie miejsce jest potrzebne każdemu, tak jak dziecku miejsce do zabawy czy nauki.  Pomaga nam się wyciszyć i zrelaksować. Dzięki niemu mamy czas dla nas samych – na pracę czy też z dala od obowiązków. 
Przede wszystkim musi być to miejsce, gdzie czujemy się swobodnie, takie gdzie w spokoju możemy odpocząć lub popracować, bez stresu, że zaraz ktoś nam przeszkodzi. Powinno być na naszą wyłączność. 
Jeśli jest to kącik do pracy – postaw na praktyczność
i wygodę. Bardzo ważne jest, by znalazło się tam biurko
na tyle duże, by zmieścił się komputer, potrzebne rzeczy
oraz by nic nie krępowało naszych ruchów. Wygodne krzesło
z kolei jest obowiązkiem – dla zdrowia i aby nie odczuwać
żadnego dyskomfortu.
Jeśli kącik ten chcemy przeznaczyć na relaks, warto pomyśleć nad wygodnym fotelem lub małą kanapą oraz miejscem na to, co lubimy – książki, telewizor, sztalugę i farby, czy co tylko sobie wymarzysz. Może to być mała półka lub mini biblioteka, część tarasu/ ogrodu przeznaczona dla nas lub kawałek pokoju – metraż nie jest najważniejszy.
Ma to być miejsce urządzone tak jak chcesz, ponieważ powinieneś mieć poczucie, że jest tylko Twoje. 
Z tego względu dobrym pomysłem jest postawienie w takim kąciku rzeczy osobistej – zdjęcia czy jakiejś pamiątki. No i oczywiście świetnie sprawdzi się też zielona roślina.  Badania dowodzą, że kolor ten uspokaja, pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz niweluje stres związany z pracą. 

Posiadasz już swój własny kącik w mieszkaniu?