Masz pytania odnośnie naszych inwestycji ?
 

Mieszkanie dla studenta?

Mieszkanie dla studenta?

mieszkaniedlastudenta studia atlantisdeweloper

Idąc na studia, jednym z największych problemów jest znalezienie mieszkania/ pokoju. Dodatkowo właścicielom mieszkań nasuwa się pytanie, czy warto je wynajmować studentom. Wielu boi się, zwłaszcza jeśli jest ono nowe, jeszcze nawet niezamieszkane. Przed oczami ma urządzane tam imprezy do rana, bałagan, niepłacony regularnie czynsz. Jednak mieszkanie studenckie jest to dobra inwestycja, w dodatku na lata. Dlaczego?

Decydując się wynająć lokal studentom mamy niemal pewność, że zawsze znajdą się na nie chętni. Ponadto w umowie, co jest dosyć często spotykane, możemy zastrzec sobie, że w przypadku rezygnacji oczekujemy znalezienia następnej osoby na to miejsce.

Mieszkanie zazwyczaj nie jest wtedy wynajmowane w całości, ale z podziałem na pokoje. Tym samym za pokój możemy uzyskać całkiem przyzwoitą cenę. Zazwyczaj waha się ona w okolicach 600-1000 zł. No i większe pomieszczenie zawsze można wynająć dwóm osobom.

Student nie ma zbyt wielu wymagań dotyczących warunków – wystarczą najpotrzebniejsze sprzęty.

Jeśli chodzi o niepłacenie czynszu i niedbanie o mieszkanie – są to stereotypy i w większości nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Przeważnie młodzi utrzymują się sami, pracują, są w nowym i obcym mieście – a co za tym idzie nie chcą zostać bez dachu nad głową. Przeważnie są to osoby samodzielne i odpowiedzialne, dlatego nie ma się czego obawiać. Jeśli jednak nadal istnieją wątpliwości, możemy ustalić wyższą kaucję w razie ewentualnych zniszczeń. Ważne jest, by nie wierzyć mitom i nie ufać stereotypom.