Masz pytania odnośnie naszych inwestycji ?
 

Czy mieszkanie może być lokatą kapitału?

Czy mieszkanie może być lokatą kapitału?

ss

Wiele osób uważa, że mieszkanie to doskonała lokata kapitału. Jest to sensowne, jednak każdy przedmiot, tak i mieszkanie, będzie traciło na wartości, jeśli nie będzie regularnie pielęgnowane.
By mieszkanie nie traciło na wartości, należy w nim mieszkać. Codzienne przebywanie w lokalu jest o wiele korzystniejsze niż regularne, ale tylko co jakiś czas, wietrzenie. Przy zamieszkiwaniu jest zupełnie inna i ciągła cyrkulacja powietrza, co ma bardzo korzystny wpływ na jakość ścian oraz tempo naturalnego niszczenia się mieszkania.
Zatem samo mieszkanie jest doskonałą lokatą kapitału, szczególnie w ciekawym miejscu – jednak ktoś tam musi regularnie przebywać. Może to być lokator lub służbowe lokum właściciela.
Regularne remonty także są zalecane, gdyż tylko wtedy będzie to faktycznie lokata kapitału, a nie kiepsko ulokowane pieniądze.
Lokata kapitału musi też przynosić zyski, zatem podnajem mieszkania jest w tej kwestii bardzo istotne. Należy jednak wybrać lokatorów, którzy będą o nie dbali i regularnie opłacali koszt najmu.

Spodobał Ci się post? Polub nas na Facebook’u!